Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Pan Bóg musi dopuścić tyle zranień, tyle trudnych chwil, abyś poczuł się słaby i przez to otwarty na łaskę"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Młodzież:

Rekolekcje Małe Ciche 2018 - młodzież i studenci

Rekolekcje Małe Ciche 2018 - zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studentów

Zabierz ze sobą dobre buty w góry, kurtkę przeciwdeszczową i czapkę na słońce i... koniecznie otwarte serce na to, co Bóg chce Ci dać. Na tych rekolekcjach nie ma nudy!

Wzorem ubiegłych lat podczas rekolekcji w Małym Cichym planujemy zorganizowanie dwóch grup młodzieżowych - młodszej i starszej. W grupach posługują kapłani oraz animatorzy. W czasie rekolekcji młodzież uczestniczy we wszystkich punktach programu, zaś rodzice/ opiekunowie podpisują regulamin uczestnictwa młodzieży w rekolekcjach.

Tematami poprzednich rekolekcji były:

- „Bojowe rekolekcje” (Bystra 2017),

- „Duchowa kardiologia i genetyka” (Małe Ciche 2017),

- „Życiowe rekolekcje” (Bystra 2018).

Grupa młodzieżowa ma do dyspozycji odrębny dom u górali i zamówione obiady. Śniadania i kolacje przygotowujemy we własnym zakresie ze zbieranych na miejscu składek. W programie rekolekcji jest czas przeznaczony na modlitwę oraz wycieczki górskie. Codziennie uczestniczymy w Eucharystii, adoracji, medytacji, słuchamy konferencji i rozmawiamy na ważne tematy. Odkrywamy Boga w pięknie otaczających nas gór - w ubiegłych latach byliśmy na wielu tatrzańskich szczytach m.in. na Kasprowym Wierchu, Kopie Kondrackiej, Giewoncie, Zawracie, Grzesiu, Rakoniu, w Dolinie Pięciu Stawów, w Dolinie Chochołowskiej i na Sarniej Skale.

ZAPISY u Uli i Jasia Kuciów pod nr tel. 732-532-927 lub 881-294-247

Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej

Rekolekcje zimowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich

W dniach od 14-17 stycznia 2017 roku w Bystrej k. Bielska-Białej odbyły się rekolekcje zimowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Rekolekcje poprowadził ks. Stefan Czermiński - moderator diecezjalny RRN archidiecezji katowickiej. Z wielką radością gościliśmy po raz kolejny ks. Dariusza Kowalczyka – moderatora krajowego RRN oraz kapłanów-sympatyków Ruchu, sprawujących obecnie posługę duszpasterską w Czechach, w diecezji ostrawsko-opawskiej – ks. Pawła Kukiołę oraz ks. Pawła Pruszyńskiego. W rekolekcjach uczestniczyły rodziny z dziećmi, osoby starsze, samotne i młodzież z różnych diecezji Południowej Polski m.in. archidiecezji i diecezji katowickiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej i wrocławskiej.

Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej
Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej    

Tematem zimowych rekolekcji było: Jezus Chrystus – Królem i Panem mego serca !

W pierwszym dniu rozważaliśmy Przyjęcie Jezusa – moje motywy.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Równicę 17.06.2007

{jcomments off}Wycieczka na Równicę - Ustroń, 17 czerwca 2007 r.
Ad maiorem Dei gloriam

Zapowiadała się paskudna pogoda. Wredne słońce grzało już dość mocno i wolałam nie myśleć o tym co będzie w drodze na szczyt. W swym nieszczęściu byłam na szczęście osamotniona, jako że większość młodzieży lubi upały.

***
W każdym razie trwająca ponad miesiąc nagonka na forum w miarę poskutkowała - wszyscy jakoś dojechali, doszli lub dobiegli na stację PKP w Katowicach (no dobra, wsiadali też w Sosnowcu, a tego z Tych szukaliśmy potem po całych pociągu :-) i z prędkością 40 km/h dotoczyli się do Ustronia. Po sennej Mszy św. w miejscowym kościółku św. Klemensa odnaleźliśmy początek Głównego Szlaku Beskidzkiego. Było już południe i przed udarem słonecznym ocaliła nas chyba tylko ciągnąca się przez większość szlaku buczyna. Oczywiście żadnej z dziewcząt nawet się nie śniło, że będzie tak strasznie; kompletnie zapomniałyśmy o objawach braku kondycji po zimie. Następnym razem będzie lepiej.

Czytaj więcej...


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!